عـناوین مطا لب تازه

مقالات مدیر سایت

حرف و حدیث ها و پیامدهای خروج نظامی آمریکا از شمال شرق سوریه

حرف و حدیث ها و پیامدهای: خروج نظامی آمریکا از شمال شرق سوریه در باره این موضوع که تصمیم گیری های مهم و کلان – به ویژه در حوزه سیاست خارجی و امور نظامی – در دمکراسی های غربی دارای فرایندی قانونی و اداری است ، کمتر کسی شک دارد. اما با توجه به تصمیم گیری های ناگهانی ترامپ و ... ادامه مطلب »

پس از شش ماه توقف «پایگاه صلاح الدین» فعالیت خود را از سر گرفت.

۶ ما پیش بود که پایگاه صلاح الدین نت توسط اشخاصی ناشناس هک و از دسترس دوستان خارج شد،  در طول این مدت تلاش برای بازیابی آن کم و بیش ادامه داشت تا امروز که الحمدلله زحمات دوستان نتیجه داد و فعالیت خود را از سر گرفت، ضمن پوزش از دوستان و کاربران گرامی از زحمات برادر گرامی کاک فرید ... ادامه مطلب »

زلزله عذاب الهی یا پدیده ای طبیعی؟

  زلزله چگونه روی می دهد؟ زلزله زمانی اتفاق می افتد که قسمت های بزرگی از پوسته زمین به طور ناگهانی کنار یکدیگر عبور می کنند. این قسمت ها که به صفحات تکتونیکی معروف اند، در بالای گوشته زمین واقع شده اند؛ لایه ای که مانند یک سیال کُند رفتار می کند. یعنی صفحات تکتونیکی با گذشت زمان به یکدیگر ... ادامه مطلب »

یادداشت هفتگی (۰۱)

– موضع حقیقی دولت های همسایه کردستان عراق پس از اعلام استقلال مشخص خواهد گردید. اما ترکیه و ایران در باره حمایت فرصت طلبانه دولت تروریستی اسرائیل از رفراندوم حساسیت خاص خود را دارند، و نمی خواهند صهیونیست ها از نفوذ خود بر آمریکا، اروپا و روسیه بهره بگیرند و دیر یازود در کنار مرزهای ایران و ترکیه پایگاهی برای ... ادامه مطلب »

نماز همراه با (حضور قلب) رمز رستگاری

نماز همراه با (حضور قلب) رمز رستگاری (فخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضَاعُوا الصَّلَاهَ وَاتَّبَعُوا الشَّهَوَاتِ ۖ فَسَوْفَ یَلْقَوْنَ غَیًّا) مریم: ۵۹ “بعد از آنان، فرزندان ناخلَفی (روی کار آمدند و در زمین) جایگزین شدند که نماز را تباه کردند (و بر اثر آن) به دنبال (لذائذ و) شهوات راه افتادند، و (مجازات) گمراهی (خود را در دنیا و آخرت) خواهند ... ادامه مطلب »

فلسفه مناسک حج و فضیلت دهه مبارک ذی الحجه

فلسفه مناسک حج و  فضیلت دهه مبارک ذی الحجه در گفتگو با استاد گرامی ماموستا عبدالعزیز سلیمی. مصاحبه کننده: یسری کریمی این روزها و این ایام حال و هوای خاصی دارند. ایام مبارک حج و فرارسیدن عید بندگی همواره انسان را به یاد اطاعت بی چون و چرای خدای متعال می اندازد.اطاعتی که در آن بنده ی خدا حاضر به قربانی ... ادامه مطلب »

زمان پخش برنامه: (محراب) از شبکه نور

زمان پخش برنامه: (محراب) از شبکه نور شنبه: ۱۷:۰۰ و ۲۴:۰۰ دوشنبه: ۹:۰۰ و ۱۴:۳۰ و ۲۱:۳۰ چهارشنبه: ۰۸:۱۵ جمعه : ۰۸:۰۰ صبح موضوع برنامه: پاسخ به پرسش ها و شبهه ها در ارتباط با قرآن ، وحی، نبوت و  باورها و احکام شریعت و…. ادامه مطلب »

آیا خشونت سرچشمه دینی دارد؟

آیا خشونت سرچشمه دینی دارد؟ اسلام به ذاته ندارد عیبی هر چه هست از مسلمانی ماست. گفتگو با ماموستا عبدالعزیز سلیمی، کارشناس مسایل دینی. اسلام دین رحمت است. دین مودت و دوستی نه تحقیر و توهین و خشونت،اما متاسفانه بسیار دیده ایم و شاهد بوده ایم که به اسم اسلام دست به خشونت و تحقیر و توهین و…زده اند.و بخاطر همین ... ادامه مطلب »

مصاحبه مجله «برایه تی» با عبدالعزیزسلیمی مترجم«تفسیرآسان»

مصاحبه با استاد ماموستا عبدالعزیز سلیمی بعدازظهر دومین روز زمستان، از سنندج برای دیدار استادی عزیز، مترجمی توانا و پرکار و یکی از داعیان اسلام و عضو مجمع عمومی اتحاد جهانی علمای مسلمین، با پش سر گذاشتن گردنه­ی مروارید و عبور از شهر کامیاران، به شهر زیبای روانسر با آن سراب مشهورش رسیدیم و کمی قبل از غروب، صدای زنگ ... ادامه مطلب »

آری دوست داریم تا دوست!

آری دوست داریم تا دوست! بسم الله الرحمن الرحیم – شش ماه پس از آغاز قیام مردمی سوریه بر ضد حکومت خانواده اسد و پس از کشته شدن بیش از ۳۲۰۰ تظاهر کننده بدست نیروهای دولتی و جدا شدن تعداد زیادی از نظامی ها برای دفاع از تظاهر کنندگان بود که آمریکا استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی بر ضد ... ادامه مطلب »

شبیه سازی انسان در ترازوی دین و دانش نوین

شبیه سازی انسان در ترازوی دین و دانش نوین شبیه سازی چیست؟ شبیه سازی را دانشمندان دانش ژنتیک اینگونه تعریف می کنند که عبارتست از:     «ترکیب و قرار دادن  هسته سلول بالغ جسمی – نه جنسی-  انسان یا حیوان – که حامل تمامی ویژگی های وراثتی است- در  تخمکی که از هسته و محتوای وراثتی(DNA) خود تهی شده  و ... ادامه مطلب »

مبانی اعتقادی مدرسه اصلاحی امام عبدالقادرگیلانی

مبانی اعتقادی مدرسه اصلاحی امام عبدالقادرگیلانی بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله لا نعبد و لا نستعین الا ایاه و الصلاه والسلام علی رسول الله  و من والاه. “شهد الله انه لا اله الاهو و الملائکه و اولوا العلم قائما بالقسط لا اله الا هوالعزیز الحکیم.” (آل عمران )۱۸ “خداوند(با آفرینش جهان هستی و نشانه های موجود در مخلوقات عملا) شهادت ... ادامه مطلب »

مصاحبه خبرگزاری علوم قرآنی دانشجویان با عبدالعزیزسلیمی مترجم کتاب: “قرآن منشور زندگی”

مصاحبه خبرگزاری علوم قرآنی دانشجویان با عبدالعزیزسلیمی مترجم کتاب:  “قرآن منشور زندگی” س۱: لطفا با ذکر سوابق تحصیلی علمی و تحقیقی خود را معرفی کنید. بنام خداوند رحیم و رحمان و تنها معبود و مستعان و تنها آفریدگار آفریده های پیدا و پنهان و معلم آفریده ها و انسان و راهنمای حقیقت جویان. پیش از هر کلامی این کلام نورانی ... ادامه مطلب »

مسئولیت و زندگی مؤمنانه

مسئولیت و زندگی مؤمنانه بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین و الصلاه و السلام علی أشرف الأنبیاء و المرسلین. همانطور که همه می‌دانیم اساس تصورات و جهان‌بینی دینی بر این است که (خلق و امر) به دست خداوند است و انسان و سایر مخلوقات جهان هستی مأمور هستند. از آن روز که آسمان‌ها و زمین و آنچه در ... ادامه مطلب »