آخرین خبرها

انتقاد اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان اسلام‌ستیزانه مکرون

انتقاد اتحادیه جهانی علمای مسلمان از سخنان اسلام‌ستیزانه مکرون

اتحادیۀ جهانی علمای مسلمان اظهارات ضداسلامی اخیر رئیس‌جمهور فرانسه را «اندیشه‌های قرون وسطایی» و در راستای «گسترش تروریسم و نژادپرستی دینی» دانست.

به گزارش سنی‌آنلاین، اتحادیه جهانی علمای مسلمان خاطرنشان کرد: «اسلام» دین جاودانۀ پروردگار و دین رحمت است که هر روز به آمار کسانی که به حقانیت آن اذعان کرده و مسلمان می‌شوند، افزوده می‌شود.

این اتحادیۀ جهانی ضمن انتقاد شدید از اظهارات امانوئل ماکرون که گفته بود؛ دین اسلام در جهان با بحران مواجه است، تاکید کرد: دین اسلام در بحران قرار ندارد، بلکه بحران واقعی عدم آشنایی با تعالیم و حقیقت این دین و حقد و کینه‌ای است برخی نسبت به این دین و پیروان آن دارند، بحران واقعی بحران اخلاق و نبود فهم صحیح است. بحران اصلی در اسلام‌هراسی و سیاست‌های دوگانه‌ای است که اشغالگران و استعمارگران در کشورهای اسلامی حاکم گردانیده‌اند.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان در ادامه تصریح کرد: هتک حرمت مقدسات اسلامی ازجمله قرآن مجید و پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم به بهانۀ آزادی بیانی که فقط علیه اسلام و مسلمانان به‌کار می‌رود، و اظهاراتی همچون سخنان غیرعاقلانۀ رئیس‌جمهور فرانسه است که سبب گسترش تروریسم و نژادپرستی دینی در جهان شده و جلوی زندگی مسالمت‌آمیز مبتنی بر احترام به تمام ادیان و مقدسات را می‌گیرند.

این اتحادیه اسلامی خاطرنشان ساخت: اظهارات ماکرون که احساسات یک‌میلیاردوهفتصد میلیون مسلمان جهان را جریحه‌دار کرد، برگرفته از اندیشه‌های قرون وسطایی است که اروپا را به سوی «جنگ‌های صلیبی» سوق داد که نتیجه‌ای به‌جز خونریزی و ویرانی در پی نداشت.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پایان با استناد به آیۀ «قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْا إِلَىٰ کَلِمَهٍ سَوَاءٍ بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ…» [آل عمران: ۶۴)، خطاب به رئیس‌جمهور فرانسه گفت: ما تو و امثال تو را به اندیشه‌های فرانژادی، تلاش برای برقراری زندگی مسالمت‌آمیز، تامین آزادی‌ها در حق تمام شهروندان، ترویج همگرایی مثبتِ مبتنی بر احترام به مردم فارغ از دین و قومیت و رنگ، و چنگ‌زدن به مشترکات ادیان آسمانی توصیه می‌کنیم.

درباره‌ی عبدالعزیز سلیمی

همچنین ببینید

زیر خاکستر داغتر از شعله است!

رقابت ترکیه و ایران در آسیای میانه دیپلماسی ایرانی: ترکیه یکی از طرف های فعال در …

گزیده سخنان رئیس جمهور ترکیه در مجمع عمومی سازمان ملل

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به منظور شرکت در هفتادوششمین مجمع عمومی سازمان …

دیدار هیئت طالبان با “رئیس و دبیرکل اتحادیه علما”در قطر

دیدار هیئت طالبان با “علمای مسلمان” برای مشورت جهت کشورداری هیئتی از دولت موقت افغانستان …

نگاهی به «قدرت نرم» طالبان

مرور استراتژی گام به گام طالبان در مسیر ارتباط با افکار عمومی با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *