قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / سیاسی / کردها باید یقه رهبران خود را بگیرند!

کردها باید یقه رهبران خود را بگیرند!

فقط اردوغان مقصر نیست

کردها باید یقه رهبران خود را بگیرند!

مجید یونسیان در یادداشتی می نویسد: کردها امروز باید یقه آن رهبرانی را بگیرند که آنها را سال‌ها بازیچه مطامع قدرت‌های بزرگ کرده‌اند. رهبرانی که برای تحقق رویاها و جاه‌طلبی‌های خود یک روز متحد آمریکا شدند و روز دیگر در پایتخت‌های کشورهای دیگر در جستجوی حامی گشته‌اند.

مجید یونسیان، روزنامه‌نگار پیشکسوت و تحلیلگر سیاسی

دیپلماسی ایرانی: کردها امروز قربانیان جهنمی هستند که رهبران آنها در ساختن آن سهیم بوده‌اند و تا وقتی که به خود نیایند و باور نکنند که زیر چتر هیچ قدرتی به آرامش نمی‌رسند، از این نوع فجایع رها نخواهند شد.

کردها امروز باید یقه آن رهبرانی را بگیرند که آنها را سال‌ها بازیچه مطامع قدرت‌های بزرگ کرده‌اند. رهبرانی که برای تحقق رویاها و جاه‌طلبی‌های خود یک روز متحد آمریکا شدند و روز دیگر در پایتخت‌های کشورهای دیگر در جستجوی حامی گشته‌اند.

این نوع سیاست‌ورزی ساده‌لوحانه در جهانی که همه قدرت‌های کوچک و بزرگ برای دریدن دیگری مترصد فرصت‌اند؛ زمینه را برای قربانی شدن مردم بی‌دفاع فراهم می‌کند.

اکنون اردوغان همان کاری را می‌کند که قدر‌ت‌های دیگر در گذشته کرده‌اند و در آینده نیز خواهند کرد. دلخوش شدن به محکومیت‌های جهانی و داد کشیدن بر سر اردوغان، تغییری در سرنوشت مردم مظلوم کُرد نخواهد داشت. مگر آن ‌روز که صدام در حلبچه کردها را قتل‌عام کرد، چه اتفاقی رخ داد؟

تاریخ کردها مملو از این حوادث تاسف‌بار است؛ اما رهبران کردها هرگز به خود نیامده‌اند و از خود نپرسیده‌اند که در دنیای کنونی باید برای حفظ حقوق مردمی که هدایتشان را به آنها سپرده‌اند، چه راهی را در پیش بگیرند.

مردم کرد شمال سوریه وقتی قتل‌عام شدند که رهبران آنها تفنگ دست زنان و مردان کرد دادند و آنان را پیاده‌نظام آمریکا کردند…..

کردها و همه اقوامی که در چنین وضعیتی هستند، باید بدانند که هیچ قدرتی حامی منافع آنها نیست. آنها زمانی به آرامش و امنیت می‌رسند که در درون مرزهای جغرافیایی سرزمینی که سالیان متمادی زیسته‌اند، با همنوعان و هموطنان خود دست اتحاد دهند و تنها به یک چیز اعتماد کنند: “مردمانی که همیشه در آرامش با آنها زیسته‌اند”./راهبرد

دیپلوماسی ایرانی

درباره ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

مطلب پیشنهادی

توضیح ترکیه درباره عملیات سپر بهار در ادلب

ایرنا نوشت: مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *