قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اجتماعی / چرا نیاز به هیچ دشمن خارجی نداریم!

چرا نیاز به هیچ دشمن خارجی نداریم!

چرا نیاز به هیچ دشمن خارجی نداریم!
نقدی به رفتار رسانه ای دادستان کل کشور در حادثه تجاوز ایرانشهر
✍ یاسر عرب

✅به این بخش از سخنان مولوی طیب امام جمعه و جماعت ایرانشهر دقت بفرماید؛
[ الحمد له الله غیرت اسلامی شما را به اینجا آورده یا جمع کرده. متاسفانه در این چند روز(جناب آقای فرماندار هم غالبا در جریان اند) یک عده جوانهایی بی دین مواردی رو مرتکب شدند که واقعا از دیروز که من شنیدم خیلی بی قرار شدم. و آن اینکه به هرحال، از همین نوع من و شما و فرزندانِ من و شما هستند وقتی فرزندان مرتکب نشوند این شکلی می شوند… ]

✅در بخشی دیگر نیز می فرماید؛
[همین بچه های من و شما بودند! به خدا اگر اسم بیارم یک عده ای سرهاشون رو اینجا باید پایین بیندازند..]

✅شما در این سخنان چه می بینید؟ گلایه و شکایتِ بلوچ از بلوچ! مثل هر جای دیگر ایران. همچنان که اگر این حادثه در جای دیگری از ایران رخ می داد! رفتاری بسیار طبیعی. اما چه کسی می تواند این شکایت بلوچ از بلوچ را در یک بستر محلی رسیدگی و به زخمهای حادثه دیدگان التیام ببخشد؟

✅قطعا یکی از مسئولین دستگاه قضایی که “فرضا” می توانست چنین موضع گیری نماید:
– دستگاه قضایی در کنار مردم محترم ایرانشهر و خانواده های داغدار تجاوز دیده تا آخرین مراحل دادرسی ایستاده است. متجاوزین بدانند اگر به قله ی قاف هم فرار کنند دستگاه قضایی با هماهنگی وزارت امور خارجه آنها را پیدا کرده و مجازات خواهد کرد. ما هر گونه تسهیلات و ملزومات لازم برای حفظ آبروی خانواده ها را در نظر خواهیم گرفت و قول خواهیم داد رسیدگی بسیار سریع و قاطعانه به این پرونده در تمامی مراحل به صورت محرمانه چنان ویژه صورت خواهد گرفت که هیچ نام و نشانی از قربانیان در هیچ بستری مطرح نشده و در آینده نیز هیچگونه امکان دسترسی نداشته باشد. و …

✅اینگونه دستگاه قضایی در کنار مردم داغدار قرار می گرفت و جایگاه خود را به عنوان حاکم دعوای بلوچ با بلوچ حفظ می نمود اما متاسفانه دادستان کشور چنین موضع می گیرد:
متاسفانه عده‌ای اذهان عمومی را مورد هجوم خبر دروغین خود قرار داده و تشویش اذهان عمومی می‌کنند ولی بحث مهم این است که باید موضوع ریشه‌یابی شود.کسی که چنین خبری را ساخته و بی‌مبنا در یک جمع عمومی و مراسمی اعلام کرده است حتما باید بتواند این ادعا را اثبات کند و در غیر این صورت این اقدام با عنوان اتهامی تشویش اذهان عمومی به موجب قانون قابل تعقیب خواهد بود.

✅و با این موضع گیری ناشیانه و اشتباه مسئله را به این شکل جلوه می دهد که صدای حق طلبی نماینده ی مذهبی اهل سنت ایرانشهر و سیاست افشاء او در مقابلِ خواست نماینده حاکمیت مبنی بر سکوت رسانه ای و دم برنیاوردن تعبیر شود.

✅واقعا دشمنان این نظام چقدر باید هزینه کرده و نقشه تهیه نموده و در فضای مجازی و واقعی کنش گری می کردند تا این طوفان را راه بیندازند و از واقعیتِ دعوای بلوچ با بلوچ، صورتِ دعوای بلوچ با “حاکمیت” را بسازند و انگشت اشاره را از سوی متجاوزین به سمت جمهوری اسلامی برگردانند؟

@RESANEYE_MA

درباره ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

مطلب پیشنهادی

احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با کرونا

✍ دکتر داریوش ارک، ایرانی مقیم آنکارا احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *