عـناوین مطا لب تازه

روزانه ۴۹۰ زوج در ایران از هم جدا می‌شوند

talaq-7استانبول/خبرگزاری آناتولی

بر اساس آمار سازمان ثبت احوال ایران، از ۲۱ مارچ تا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۶ (اول فروردین تا پایان آذر ۱۳۹۵)، ۱۳۵ هزار و ۶۶۷ مورد طلاق در این کشور به ثبت رسیده است.

بدین ترتیب طی مدت مذکور در هر یک ساعت بیش از ۲۰ مورد ثبت طلاق در این به وقوع پیوسته است. بیشترین میزان طلاق مربوط به گروه سنی ۲۵-۲۹ سالگی برای زنان و ۳۰ تا ۳۴ سالگی برای مردان بوده است.

طبق آمار سال ۱۳۹۴ (اول ژانویه ۲۰۱۵ تا آخر مارچ ۲۰۱۵)، تقریبا ۱۴ درصد از طلاق ها در ایران در یک سال اول زندگی زناشویی به وقوع پیوسته است.

طی دوره مذکور نسبت ازدواج به طلاق در ایران ۲۳٫۹ به ۱۰۰ بوده است؛ یعنی به ازای هر ۱۰۰ ازواج، تقریبا ۲۴ مورد نیز طلاق صورت گرفته است.

افزایش سن ازواج و میزان طلاق به خاطر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، از بزرگترین مشکلات جامعه ایران در سال های اخیر بوده که کارشناسان همواره نسبت به عواقب میان مدت و طولانی مدت این موضوع هشدار داده اند.

پس از افزایش حساسیت ها و انتقادها به این موضوع، یک مقام مسئول در سازمان ثبت احوال ایران اوایل ماه آگوست سال پیش (تیر ۱۳۹۵) اعلام کرده بود که این نهاد پس از این آمار مربوط به طلاق در این کشور را اعلام نخواهد کرد.

درباره‌ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*