قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / داخلی / آزادی 48 ایرانی ربوده شده در سوریه با میانجیگری قطر و ترکیه

آزادی 48 ایرانی ربوده شده در سوریه با میانجیگری قطر و ترکیه

  

این 48 ایرانی با 2130 زندانی (2068 مرد غیر نظامی 4 تبعه ترک 1 فلسطینی و 67زن) دربند حکومت سوریه مبادله شده اند. /حکومت سوریه 2130 نفر را از زندان های خود آزاد خواهد کرد و در مقابل، مخالفان اسد نیز 48 ایرانی در اختیار خود را آزاد می کنند.

48 ایرانی ربوده شده در سوریه، آزاد شدند.

 

به گزارش عصر ایران، شبکه العالم گزارش داده است 48 ایرانی ربوده شده در سوریه امروز چهارشنبه آزاد شده اند.

 

قبل از این “بولت ایلدرم” رئیس سازمان امداد و نجات ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کرده بود: میانجیگری ترکیه و قطر برای آزادی 48 ایرانی در اختیار مخالفان در سوریه موفقیت آمیز بود.

 

وی گفته بود: براساس توافق انجام شده، حکومت سوریه 2130 نفر را از زندان های خود آزاد خواهد کرد و در مقابل، مخالفان اسد نیز 48 ایرانی در اختیار خود را آزاد می کنند. در میان آزاد شدگان از زندان حکومت سوریه، چند شهروند ترک نیز وجود دارد.

 

ایلدرم که برای انجام فعالیت های مربوط به مبادله زندانیان در دمشق حضور دارد به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفته بود: مبادله زندانیان میان حکومت سوریه و مخالفان تا چند ساعت آینده انجام خواهد شد. در این چارچوب 2130 نفر از زندانیان در اختیار دولت سوریه با 48 ایرانی دربند مخالفان اسد مبادله می شوند.

وی با توصیف این مبادله زندانیان با عنوان “پیروزی دیپلماسی انسان دوستانه” افزود: این مبادله با تلاش های میانجیگرایانه قطر و ترکیه عملی می شود. تلاش ها برای مبادله این زندانیان از مدت ها پیش آغاز شده بود.

 

48 ایرانی در مرداد 1391 در مسیر دمشق به فرودگاه بین المللی این شهر، به دست مخالفان حکومت سوریه ربوده شدند.

 

مخالفان اسد مدعی هستند این 48 ایرانی ، نیروهای نظامی هستند اما تهران گفته است آنان شهروندان عادی هستند که برای زیارت حرم حضرت زینب به سوریه سفر کرده بودند. وزیر خارجه ایران هم گفته بود بخشی از این افراد، بازنشسته های نیروهای نظامی بوده اند.

منبع: عصر ایران

درباره ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

مطلب پیشنهادی

احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با کرونا

✍ دکتر داریوش ارک، ایرانی مقیم آنکارا احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *