عـناوین مطا لب تازه

فراخوان اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای حمایت از مردم موصل

استانبول / خبرگزاری اناتولی

پروفسور علی قره‌داغی، دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان طی پیامی در صفحه فیسبوک خود از دنیای عرب و کشورهای اسلامی خواست برای حفاظت از جان، مال و آبروی غیرنظامیان موصل از آن ها حمایت کنند.

وی افزود: “مسئله موصل بسیار مهم است. ۳ میلیون انسان دیندار و بااخلاق در موصل زندگی می کنند. با فرارسیدن فصل زمستان و سرما اینان به کجا بروند؟”.

قره داغی همچنین خاطرنشان کرده که مسلمانان چهار گوشه جهان نگران هستند مبادا رخدادهای حلب و فلوجه، در موصل نیز به وقوع بپیوندد.

او با اشاره به ذکر نام نینوا به مرکزیت موصل، در ‌قرآن کریم به عنوان یک منطقه تاریخی، از مبارزان حاضر در عملیات موصل خواست پس از آزادسازی این شهر از اشغال داعش، برای جلوگیری از کشتار و تخریب، شهر را به مسئولین اداری تحویل دهند.images

درباره‌ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

۳ نظر

 1. بزووتنه وه ی ئینقیلابی

  مقاله این آقای وابسته به اخوان رو بخونید ، از نظر ایشان نیروهای کرد سوریه خشن هستند اما هیئه تحریرالشام وابسته به القاعده نرم و لطیف اند و تروریست نیستند؟ مقاله آقای احمد موفق زیدان در روزنامه القدس العربی … هزاران کشور اروپایی از هم جدا شدند و مستقل شدند یکبار ندیدیم یک پاپ یا کشیش اعتراضی بکند ،، مثل اسکاتلند و کاتالونیا و ایرلند و آمریکا و پرتغال و بلاروس … هیچ احدی حق ندارد ملتی را از حق تعیین سرنوشتش محروم کند اسلامگراها سر عقل بیایند.

 2. در مورد مطلب فوق یک نکته مهم این است که جان بولتون که یک یهودی ملیاردر و بانفوذ است بیشترین شانس تصدی وزارت خارجه آمریکا را در کابینه ترامپ دارد

 3. نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل:
  کردستان مستقل در حال ظهور است/ کُردها با چالش های زیادی مواجه هستند
  سرویس جهان – جان بولتون معتقد است بعد از سالها کردستان مستقل در حال ظهور است.
  به گزارش کردپرس، جان بولتون، نماینده سابق دولت آمریکا در سازمان ملل و محقق موسسه امریکن اینترپرایز، در مقاله ای که در شماره دیروز روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسیده به تلاش کردهای عراق برای رسیدن به استقلال اشاره کرده و گفته است بعد از سالها تلاش یک کردستان مستقل در حال ظهور است.
  جان بولتون معتقد است استقلال عملی کردستان(عراق) به رویکرد ایجاد ثبات در منطقه خاورمیانه خصوصا در عراق کمک می کند.
  در ادامه مقاله نماینده آمریکا در سازمان ملل در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ آمده است: کردها در نهایت به چنان نیروی قدرتمندی تبدیل شده اند که بغداد و دمشق نتوانند آنها را پراکنده سازند. کردها دیگر مجبور نخواهند شد از منطقه تحت کنترل خود دست کشیده و آن را به بغداد و دمشق واگذار کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*