عـناوین مطا لب تازه

بارزانی: یا باید مستقل شویم یا همچنان به دیگران تعظیم کنیم

دیپلوماسی ایرانی:  35230_536بارزانی: یا باید مستقل شویم یا همچنان دیگران تعظیم کنیم

رئیس منطقه کردستان عراق در واکنش به عدم حضور نماینده این منطقه در نشست ائتلاف جهانی ضد داعش، بار دیگر بر طبل جدایی این منطقه کوبید.

به گزارش فارس، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق تأکید کرد: ما در حال حاضر دو گزینه داریم؛ یا باید مستقل شویم یا با وضعیت فعلی کنار آمده و همواره تعظیم کنیم.

مسعود بارزانی در صفحه رسمی خود در فیس بوک با اعتراض به عدم مشارکت دادن نماینده منطقه کردستان عراق در نشست ائتلاف جهانی ضد داعش در آمریکا، نوشت: هنگامی که کنفرانس بین المللی در واشنگتن برای کمک به عراق تشکیل شد، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق با حضور هیأت منطقه کردستان مخالفت کرد، منطقه ای که یکی از طرف های اصلی در مبارزه با داعش است و متأسفانه دیگر شرکت کنندگان نیز خواسته وزیر خارجه را پذیرفتند.

وی افزود: این نمونه و نمونه های دیگر نشان می دهد که به راحتی می توان حقوق و فداکاری های مردم کردستان را نادیده گرفت و به شکل ناشایستی با آن رفتار کرد و آن را به تصمیم ها و سلیقه دیگران ربط داد.

بارزانی در ادامه نوشت: نادید گرفتن حقوق منطقه کردستان مردود و غیر قابل قبول است و با نقش و موقعیت مردم ما متناسب نیست و برای حل این مشکل باید ما خود تصمصم گیرنده خود باشیم و عزت و سیادت خود را حفظ کنیم… پس از این همه رنج ها و فداکاری ها ما دو راه پیش روی خود داریم؛ اینکه این وضعیت را بپذیریم و هر تصمیمی که برایمان می گیرند را قبول کنیم یا اینکه خودمان سرنوشت خود را تعیین کرده و به سمت استقلال برنامه ریزی کنیم و قدم برداریم و به زودی برای همگان روشن می شود که چه کسی می خواهد در تبعیت باقی بماند و چه کسی خواستار عزت و اختیار تصمیم گیری برای خود است.

بارزانی پیش از این بارها از جدایی منطقه کردستان عراق از این کشور سخن گفته بود.

درباره‌ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

یک نظر

  1. واقعا این طور است ولی تنها با اتحاد و همدلی است که متاسفانه امروز ملت ما هنوز به آن نرسیده بقول مرحوم مفتی زاده :

    کسانی که برای ترک و فارس و عرب جاشی می کردند و می کنند به چه رده ای رسیدند آنها تنها می خواهند ما ابزار دستشان باشیم اگر خدمتشان را هم کنیم دست آخر جایگاهمان سطل آشغال است . تنها استقلال درمان ماست بمیریم از گرسنگی و محاصره اما تسلیم اشغالگر نشویم مردم غزه محاصره اند از چهار طرف اما در برابر دشمنشان سر خم نکردند باید ما هم از محاصر دشمنان نترسیم همین حالا هم گرسنه هستیم و با بدبختی نانمان را درمی آوریم بگذار محاصرزه مان کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*