قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اجتماعی / چهارمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد.

چهارمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد.

islahweb_15712_1439482465_2چهارمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح، دیروز و امروز، ۲۱ و ۲۲ مردادماه با حضور ۹۸ عضو کنگره در دفتر مرکزی جماعت برگزار شد.

در این کنگره، ضمن ارایه و بررسی گزارش عملکرد چهارساله‌ی جماعت دعوت و اصلاح و تغییر مرامنامه و اساس‌نامه، اعضای جدید شورای مرکزی به شرح زیر انتخاب شدند:

1-سعدالدین صدیقی(90) رای

2- عبدالرحمن پیرانی (88)  رای

3- جلیل بهرامی‌نیا (75) رای

4- محمد اعظم احراری (71) رای

5- ابراهیم ساعدی رودی (71) رای

6- حکیم کوچکی (66) رای

7- رحیم بخش محتشمی (66) رای

8- یوسف جمالی (65) رای

9- صلاح قاسمیان (63) رای

10- جلال معروفیان (62) رای

11- مقداد پیرصاحب (60).رای

در نخستین نشست شورای مرکزی جدید که بعد از اتمام کنگره، ساعت ۱۹ امروز برگزار شد، عبدالرحمن پیرانی به اتفاق آرا به عنوان دبیرکل جماعت و سعدالدین صدیقی به عنوان قایم مقام دبیرکل انتخاب گردیدند.

صبح روز نخست کنگره، استاد عبدالرحمن پیرانی دبیر کل جماعت، گزارشی از اوضاع جهانی و منطقه‌ای، وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و وضعیت جماعت در چهارسال گذشته ارایه کرد که متن آن به زودی در پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح منتشر می‌شود.

اعضای کنگره پس از استماع گزارش دبیرکل به بررسی و ارزیابی آن پرداختند و نسبت به نقاط قوت و ضعف عملکرد جماعت، بحث و گفت‌وگو کردند.

بعد از ظهر روز چهارشنبه، بررسی و اصلاح مرام‌نامه و اساس‌نامه، محور بحث و گفتگو قرار گرفت و در جلسه‌ی اول صبح روز پنجشنبه خاتمه یافت. تفکیک امور اجرایی جماعت -که سابقاً دبیر کل عهده‌دار آن بود- و واگذاری آن به رییس هیأت اجرایی مرکزی که به پیشنهاد دبیرکل و تأیید شورای مرکزی تعیین می‌گردد، از اهم تغییرات به شمار می‌رود.

گفتنی است در آغاز نشست کنگره، مصطفی اربابی به نمایندگی از شورای مرکزی به اعضا خیر مقدم گفت و از کوشش‌های انجام‌گرفته در این چهار سال و نیز تلاش‌های دست‌اندرکاران برگزاری کنگره تشکر کرد.

لازم به ذکر است مرام‌نامه و اساس‌نامه‌ی مصوب کنگره‌ی چهارم و بیانیه‌ی پایانی متعاقباً منتشر خواهد شد.

درباره ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

مطلب پیشنهادی

احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با کرونا

✍ دکتر داریوش ارک، ایرانی مقیم آنکارا احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *