عـناوین مطا لب تازه

مسئول یگان عملیات خارجی حزب الله همکار اسرائیل بود.

h-iبه گزارش طبری نیوز حزب الله لبنان از شناسایی یک جاسوس موساد (سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی) خبر داد.

حزب الله لبنان در راستای عملیات شناسایی جاسوسان موساد که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده است یک جاسوس جدید را که شکار ارزشمندی محسوب می شود شناسایی کرده است.

این جاسوس که “م.ش” نام دارد مسئول یگان عملیات خارجی ۹۱۰ وابسته به حزب الله و مسئول فعالیت عملیاتی و اهداف مشخص علیه رژیم صهیونیستی بود.

حزب الله لبنان درباره چگونگی به دام افتادن این جاسوس اسرائیلی سخنی به میان نیاورد و تنها به این نکته اشاره کرد که م.ش ساکن یکی از روستاهای جنوب لبنان بود و پیش از این به عنوان یک تاجر مشغول فعالیت بود. موساد با توجه به اینکه می دانست وی بسیار سفر می کند وی را در یکی از کشورهای غرب آسیا به خدمت گرفته بود.

م.ش مدت زیادی برای موساد جاسوسی می کرد و موفق شده بود عملیات های بسیاری را علیه رژیم صهیونیستی خنثی کند. این عملیات ها قرار بود در واکنش به ترور “عماد مغنیه” انجام شود.

این جاسوس اسرائیلی همچنین بسیاری از نیروهایی که مامور اجرای عملیات ضد اسرائیلی بودند را لو می داده است. گفته می شود اطلاعات مشکوکی درباره احتمال دست داشتن این جاسوس در ترور عماد مغنیه و “حسام اللقیس” وجود دارد./مهر/

منبع: طبری نیوز

عامل موساد در گروه حزب الله لبنان برای تدارک عملیات تروریستی دراسراییل خدمت می کرد

 روزنامه “جروزالم پست” چاپ اسراییل خبر داده است که عامل احتمالی سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) که چند هفته قبل بازداشت شد، در گروپ ویژه حزب الله برای اجرای عملیات خرابکارانه به اسرائیل خدمت می کرد.

“جروزالم پست” خاطرنشان می سازد در نتیجه اطلاعات ارسالی از طرف این مخبر تعدادی زیاد از عملیات تروریستی در در خاک اسراییل خنثی شد.

جاسوس افشا شده از یک خانواده روحانی هوادار حزب الله در جنوب لبنان میباشد . بنا به شواهد موجود موساد وی را در یکی از کشور های آسیایی استخدام کرده است. جاسوس اسرائیل همچنین درباره سازمان های درحال فعالیت در کشور های خارجی به موساد اطلاعات می داد.

روزنامه “جروزالم پست” می نویسد که حالا گروپ خاص حزب الله  عملیات خرابکارانه خود را در قلمرو  اسراییل محتل ساخته است.
رادیو صدای روسیه : http://dari.ruvr.ru/2014_12_18/281419772/

درباره‌ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*