آخرین خبرها

تصاویر و فیلم خودروی ملی ترکیه در مراسم رونمایی – همشهری آنلاین

https://www.hamshahrionline.ir/news/473789/تصاویر-و-فیلم-خودروی-ملی-ترکیه-ژست-های-اردوغان-در-مراسم-رونمایی

بنا به اعلام «گروه ابتکار خودرو ترکیه» این اتومبیل با مدرنترین ویژگی‌های فنی و آخرین تکنولوژی سخت‌افزاری به بازار عرضه خواهد شد. این گروه با هدف تولید خودرو ملی ترکیه و تبدیل آن به اولین مارک اتومبیل داخلی تاسیس شده است.

گروه مذکور همچنین نخستین مدل C-SUV را در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد کرد. بدین ترتیب، ترکیه اولین سازنده SUV برقی غیر کلاسیک درون شهری در سطح اروپا می‌شود.

علاوه بر این، خودرو مذکور با ویژگی‌هایی مانند طولانی‌ترین چرخ دنده در کلاس خود، بزرگترین حجم داخلی، بهترین عملکرد شتاب و کمترین هزینه کل با موارد مشابه نیز به رقابت خواهد پرداخت.

خبر رونمایی از خودرو ملی ترکیه  در صدر هشتگ‌های پرطرفدار جهان در شبکه اجتماعی توئیتر قرار گرفت. این اتومبیل که همه کنجکاوانه منتظر رونمایی از آن بودند، پس از این مراسم، با «#خودروی ملی» در صدر هشتگ‌های پرطرفدار توئیتر قرار گرفت و ظرف مدت کوتاهی بیش از ۱۰۰ هزار توئیت درباره آن منتشر شد.

  •  طراحی خاص، خیره‌کننده و مدرن

خودرو ملی ترکیه در طراحی مدرن و خاص خود از طرح لاله که ریشه در خاک آناتولی دارد الهام گرفته است. طرح مدرن آن همچنین از دوره سلجوقی الهام گرفته که نشانگر میراث فرهنگی و جغرافیای ترکیه است.

فضای داخلی جادار و بسیار بزرگ این خودرو، راحتی و لذت بی‌نظیری را در خلال سفرهای طولانی فراهم می کند. e.ir/news/473789

درباره‌ی عبدالعزیز سلیمی

همچنین ببینید

زندگی نامه شهید مولوی دکتر محمد ایاز نیازی

دکتر محمد ایاز نیازی در سال ۱۳۴۳ خورشیدی در شهر یمگان از توابع بدخشان زاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *