عـناوین مطا لب تازه

راهکار ایران برای مقابله با تحریم های تازه آمریکا

به عقیده تمامی کارشناسان، خروج آمریکا از برجام نتایج و پیامدهای بین المللی و منطقه ای در پی خواهد داشت. افزایش تنشها به دلیل خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک باعث خواهد شد تا اعضای اروپایی و آسیایی برجام و حتی دیگر بازیگران منطقه ای رویکرد خود در قبال ایران را مورد بازبینی قرار دهند.

هم آمریکا که از توافق هسته ای خارج شده و هم کشورهای اروپایی که خواهان حفظ برجام هستند، برنامه موشکی بالستیک و برخی دیگر از اقدامات جمهوری اسلامی را تهاجمی می‌ دانند و این موضوع به نوبه خود سبب خواهد شد تا دوره سختی در انتظار تهران باشد. از سوی دیگر، حکومت ایران که به توقعات خود از برجام دست نیافته، بدون شک در مدیریت بحران به وجود آمده از خروج آمریکا از برجام با چالشها و محدودیتهای فراوانی روبرو خواهد بود. مقامات تهران از سویی نگران تأثیرات منفی و ویرانگر تحریمهای احتمالی بر اقتصاد کشور هستند و از طرفی نیز دستیابی به راهکاری در چارچوب مطالبات درخواستی آمریکا را به عنوان تسلیم شدن کامل در مقابل واشنگتن تفسیر می‌ کنند.

مرکز مطالعات ایرانی آنکارا (ایرام) در شرایط فعلی که هنوز طرفهای درگیر اقدامات جدی علیه یکدیگر انجام نداده اند، از تمامی علاقه مندان برای شرکت در کنفرانسی که در آن روند پیش روی ایران و اقدامات احتمالی این کشور مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت، دعوت می کند. سخنران این برنامه دکتر پیروز مجتهدزاده، کارشناس ارشد مسائل بین الملل و ژئوپلتیک و استاد بازنشسته دانشگاه تهران می باشد و طی آن به بررسی ریسکها و خطرات پیش روی ایران و اقداماتی که این کشور برای مقابله با این ریسکها انجام خواهد داد، پرداخته می شود.

https://iramcenter.org/fa/the-new-us-sanctions-and-irans-exit-strategies/

درباره‌ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*