قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اجتماعی / مالکی: تصویب قطعنامه حفاظت از مردم فلسطین پیروزی بزرگی است.

مالکی: تصویب قطعنامه حفاظت از مردم فلسطین پیروزی بزرگی است.

مالکی: تصویب قطعنامه حفاظت از مردم فلسطین پیروزی بزرگی است

ریاض المالکی، وزیر امور خارجه فلسطین طی اظهاراتی در یک برنامه تلویزیونی شبکه دولتی این کشور در ارتباط با تصویب قطعنامه حفاظت از مردم فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: این تصمیم در اصل دو پیروزی محسوب می شود؛ یکی شکست طرح آمریکایی که می توانست نمونه خطرناکی به شمار رود و دومی نیز قرار گرفتن جهان در کنار مردم فلسطین است.

المالکی این اقدام را موفقیت و پیروزی بزرگ خواند و ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل باید در عرض 60 روز گزارشی با محتوای پیشنهادات مرتبط با سازوکارهای حفاظت بین المللی را ارایه دهد. این رای‌گیری تضمین حفاظت بین المللی از مردم فلسطین و ضرورت ایجاد مکانیزم های اجرای این قطعنامه را به تایید می رساند. اکنون باید به فشار بر روی اسرائیل و آمریکا ادامه داده و اقدامات دبیرکل سازمان ملل را زیر نظر داشت.

وزیر امور خارجه فلسطین گفت: از ترکیه و مراکش و کشورهایی که در مقابل فشارهای آمریکا برای دادن رای مخالف به این قطعنامه ایستادگی کردند، قدردانی می کنیم.

گفتنی است مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه حمایت بین المللی از مردم فلسطین را با اکثریت آرای 120 رای موافق، 8 رای مخالف و 45 رای ممتنع به تصویب کرد. آمریکا، اسرائیل، استرالیا، جزایر مارشال، نائورو، توگو، جزایر سلیمان و میکرونزیا کشورهایی بودند که در این رای گیری رای مخالف دادند.

پیش نویس قطعنامه پیشنهادی کویت جهت در نظر گرفتن تدابیری برای حفاظت بین المللی از مردم فلسطین در شورای امنیت سازمان ملل متحد رای گیری و با رای منفی ایالات متحده آمریکا، وتو شده بود.

رام الله/ عفری آکسوی/ خبرگزاری آناتولی

درباره ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

مطلب پیشنهادی

احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با کرونا

✍ دکتر داریوش ارک، ایرانی مقیم آنکارا احسنت به مدیریت خردمندانه ترکیه در مقابله با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *