عـناوین مطا لب تازه
خانه / اتحاد جهانی علمای مسلمان / اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان جنایات وحشیانه‌ی رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین را محکوم کرد

اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان جنایات وحشیانه‌ی رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین را محکوم کرد

aa_picture_20130509_48032_highاتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان جنایات وحشیانه‌ی رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین را محکوم کرد

اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان جنایات وحشیانه‌ی رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین را محکوم کرد و از فلسطینیان خواست وحدت خود را در برابر اشغال‌گران حفظ و از مقاومت شرعی حمایت کنند. اتحادیه بر حق کامل فلسطینیان در بازستانی سرزمین‌های اشغالی و آزادی اسرا و بازگشت به میهن‌شان تأکید کرد.

الحمد لله والصلاه والسلام على رسول الله وعلى آله وصحبه ومن والاه وبعد؛

اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان جنایات رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین و قتل و اسارت و آوارگی و ویران کردن خانه‌های مردم را محکوم کرد و برای ملت فلسطین که دیر زمانی است با این گونه اقدامات وحشیانه روبرو است آرزو کرد تا بتوانند در رویارویی با دشمنان و دفاع از دین و میهن و شرف و کرامت خود بلکه کرامت امت اسلامی پیروز و سربلند باشند.

اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی بر ملت فلسطین نکات زیر را مورد تأکید قرار می‌دهد:

۱-مسأله‌ی فلسطین یک مسأله‌ی عادلانه و در واقع مشکل اساسی امت اسلامی و عربی است؛ امروزه فلسطین زیر اشغال رژیمی قرار دارد که حق هیچ گونه موجودیت بر این سرزمین مقدس را ندارد.

۲-اتحادیه‌ اقدامات رژیم اشغال‌گر قدس بر ضد ملت فلسطین و قتل و اسارت و آوارگی و ویرانی خانه‌های شهروندان توسط این رژیم را محکوم می‌کند. مسلم است که این اقدامات چیزی جز نشانه‌ی پستی و ذلت و خواری رژیم صهیونیستی نیست و تنها طغیان و ددمنشی آنها را نشان می‌دهد.

۳-اتحادیه بر حق ایستادگی ملت فلسطین در برابر اشغال‌گران تأکید می‌کند و آن را حق شرعی و قانونی می‌داند که همه‌ی انسان‌ها مکلف به پیگیری آن هستند.

۴-اتحادیه ایستادگی مردم فلسطین به ویژه اسرای فلسطینی در برابر اشغال‌گران را شایسته‌ی تقدیر می‌داند؛ چرا که توانستند بهترین نمونه‌ی عزت و کرامت و میهن‌دوستی را از خود نشان دهند و اکنون نیز بر حق آنان در اعتصاب غذا تا آزادی از زندان‌های اشغال‌گران تأکید می‌کند.

۵-اتحادیه‌ به تمام کشورها، سازمان‌ها و ملت‌ها یادآور می‌شود که به مسؤولیت خود در برابر مسأله‌ی فلسطین عمل کنند و به منظور متوقف کردن جنایات سازمان‌یافته‌ی رژیم صهیونیستی بر ضد ملت مقاوم فلسطین و شکستن محاصره‌ی غزه به تصمیمی فوری دست زنند. اتحادیه از جهانیان می‌خواهد از آشتی فلسطینیان حمایت کنند و از ملت فلسطین تا بازستانی کامل حقوق‌شان که در رأس آن آزادسازی سرزمین‌های اشغالی به ویژه قدس شریف قرار دارد دفاع کنند و حق بازگشت را برای تمام آوارگان محفوظ بدانند و به ادامه‌ی اشغال ظالمانه‌ی فلسطین پایان دهند.

“والله غالب على أمره ولکن أکثر الناس لا یعلمون”

۲۶ شعبان ۱۴۳۵ هجری

۳ تیر ۱۳۹۳ شمسی

دبیرکل                                                                                       رئیس اتحادیه

دکتر علی قره داغی                                                                 دکتر یوسف قرضاوی

درباره‌ی سـلیمی

نویسنده و مترجم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سئوال امنیتی: لطفا جواب معادله را بنویسید *